Quantcast
Channel: Signe – E-kaubanduse Liit
Viewing all 238 articles
Browse latest View live

Tööpakkumine projektijuhile e-kaubanduse valdkonnas

$
0
0

E-kaubanduse ettevõte Aedes Web Solutions otsib oma ridadesse uut projektijuht/analüütikut, kelle ülesanneteks on Magento e-poodide ja Laravel infosüsteemide projektide juhtimine.

Uus inimene omab vähemalt 2-aastast kogemust IT projektide juhtimisel või selle puudumisel omab erialast haridust või muu valdkonna kogemust, mis andnud vajalikud baasoskused. Kasuks tuleb varajasem kokkupuude e-kaubanduse valdkonnaga ja suur huvi end uusimate trendidega kursis hoida. Ettevõte pakub põnevaid projekte, arengu toetamist ning palju tiimiüritusi.

tookuulutus_projektijuht-26-08-2016-compressed

Kandideerimiseks tuleb täita avaldus hiljemalt 14. septembril aadressil: http://bit.ly/aedes_projektijuht.

Lisaküsimuste korral pöörduda:

Margus Ots
Äriarendusjuht 

margus@aedes.ee
(+372) 566 89841
www.aedes.ee


E-kauplejate suvi oli mullusega võrreldes aktiivsem

$
0
0

Jaekaubandusettevõtete müügitulu suurenes 2016. aasta juulis eelmise aasta juuliga võrreldes püsivhindades 2%, teatab Statistikaamet. Kui juunis kasvas müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes 3%, siis juulis jätkus müügitulu kasv peaaegu samas tempos.

2016. aasta juulis oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 568,2 miljonit eurot.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 2015. aasta juuliga võrreldes 3%. Müügitulu suurenes nelja ja vähenes kolme tegevusala kauplustes. Enim suurenes müügitulu kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüük), kus müük kasvas aastaga 23%. Müügitulu suurenes veel ka posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes (kasv 13%), apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes (kasv 10%) ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes (kasv 7%). Müügitulu vähenes eelmise aasta juuliga võrreldes muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude ja mänguasjade jm, muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad), ning tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes.

Mullusega võrreldes olid e-kauplejate jaoks suvekuud stabiilses kasvus.

screen-shot-2016-09-08-at-23-51-30Joonis 1. Kaubandusettevõtete müügitulu, jaekaubandus vs jaemüük posti või interneti teel.

Toidukaupade kaupluste müügitulu on viimased kaks kuud näidanud stabiilset kasvu. Sarnaselt juunile suurenes ka juulis nende kaupluste müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes 1%.

Mootorikütuse jaemüügi ettevõtete müügitulu suurenes 2015. aasta juuliga võrreldes 4%.

Võrreldes eelmise kuuga suurenes juulis jaekaubandusettevõtete müügitulu 4%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmetel oli kasv 2%. 2016. aasta seitsme kuuga (jaanuar–juuli) suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes 5%.

Diagramm: Jaekaubandusettevõtete müügitulu mahuindeks ja selle trend

Statistikaamet läks 2016. aastast jaekaubandusstatistika kuu andmete avaldamisel täielikult üle Maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmetele ning lõpetas andmete kogumise küsimustikuga „Müügitulu“. Nii väheneb ettevõtjate aruandluskoormus ja Statistikaameti kulu andmete kogumisele ning suureneb administratiivandmete kasutamine. Andmeallika muutuse tõttu kajastab iga kuu ilmuv pressiteade „Jaekaubandus“ jaekaubandusettevõtete jaemüügi asemel jaekaubandusettevõtete müügitulu. Jaekaubandusettevõtete jaemüügi näitajat avaldab Statistikaamet edasi statistika andmebaasis kvartali ja aasta kohta. Statistikaamet avaldas kuu kokkuvõtte nelja tööpäevaga.

Allikas: Statistikaamet

E-pood www.iludus.ee otsib uut omanikku!

$
0
0

iludus

Soovid avada e-poe või laiendada oma ettevõtte haaret? See pakkumine võib olla just Sulle! 
AA Iludus OÜ soovib teavitada turuosalisi, et otsib e-poele www.iludus.ee uut omanikku. Ettevõte vastab kiirsti kõigi huviliste päringutele ja kõik küsimused on teretulnud.

Müügis on:

1) Domeenid:  www.iludus.ee , www.aroma24.ltwww.aroma24.lvwww.aroma24.fi.

2) Registreeritud klientide baas.

3) Emailide baas, kes on liitunud uudiskirjaga: www.iludus.ee  – 19474 emaili ( ee- 12284, ru- 7190), www.aroma24.lt – 3209 emaili, www.aroma24.lv – 353 emaili, www.aroma24.fi – 704 emaili

4) Iludus.ee Google organic 2016: jaanuar – 11396, veebruar – 11618, märts – 12988, aprill – 11239, mai – 9699, juuni – 9996, juuli – 10240, august – 10546

5) FB Fännid: ee – 13462, LT – 5500

6) Instagram

7) Ladu

Kõik müüakse tervikuna ning pakkumise osi ei ole võimalik osta eraldi. 

Lisainfo saamiseks palume pöörduda:

Gennadi Krotov
AA Iludus OÜ juhatuse liige
gennadi@itm.ee

VÄLJA MÜÜDUD! 22. septembril kohtuvad e-kaubandue turundusspetsid.

$
0
0

_MMP5442 2

Juba järgmisel nädalal toimub e-kaubanduse turundusseminar, mis koondab valdkonna spetsialistid ja õpihimulised e-kauplejad kaheksaks tunniks Viimsi Kinno. Seminar on välja müüdud, koha kindlustasid endale 134 kiiremat.

Neljapäeval, 22. septembril toimub teine E-kaubanduse Liidu korraldatud turundusseminar, mille eesmärk on anda kauplejatele väärt ideed ja tõhusad vahendid müüginumbrite kasvatamiseks internetis. 

muuk-kasvab

Esmakordselt viime läbi põhjaliku 3-tunnise töötoa, kus Viljo Vabrit ConversionXL-ist jagab peennüansse veebiäri müügi tõstmiseks. Kujuta ette, et sa tead täpselt, mida ja mis järjekorras peaksid tegema, et oma veebimüüki kordades tõsta? Viljo poolt läbiviidav töötuba aitab sul jõuda selle teadmiseni.  
Timo Porval Laviist viib meid 9-sammulisele teekonnale kliendi ajusagaratesse.  Timo on internetiturunduse entusiast, kellele meeldib mõelda projektide suurt pilti ja seda, kuidas kliendi ärile sellest võimalikult palju tulu tuleks. Turundusideedes keskendub ta alati suurele kasutajate kasule.
2015. aastal startinud Boost Yourself räägib oma eduloo, milles võtmeroll on Facebookil ja Instagramil. Kuuled ettekandes, kuidas minimaalsete vahenditega saavutada maksimaalseid tulemusi. Boost Yourself’il on hetkel käimas tervislik challenge, mille kohta saad lähemalt lugeda siit.
Taavi Raidma Google All-Stars 2015 võitjaagentuurist Convertal jagab 7 soovitust, kuidas mobiilse e-kaubanduse võidukäigust maksimaalselt kasu lõigata. Taavi asutatud Convertal haldab aastas €3 miljoni väärtuses digireklaame.
E-kaubanduse tulevikutrendid läbi Google visiooni paljastab Oscar Rõõm Google peakontorist. Oscar on Google Baltikumi meeskonna liige ning keskendub peamiselt Eesti turu kasvatamisele. Turundusstrateegina haldab ta viiteteist Google Partneragentuuri Eestis ning teeb koostööd ka klientidega UKst, Lõuna-Aafrikast ja USAst. 
  
Loe lähemalt päevakava ja vaata, kes osaleb: http://goo.gl/QkECRK.


Täname seminari toetajaid:

sponsorid

Enimlevinud kaardimaksepettused ja nende ennetamine

$
0
0

lauri-teder

Kaubandus kolib sihikindlalt internetti: klientidele meeldib sooritada oste mugavalt kodust lahkumata, kaupmeestel aga tekivad täiendavad müügikanalid. E-kaubanduse laienemisega kasvavad paraku ka kaardimaksepettuste riskid. Internetikaardimaksete ettevõtte EveryPay tegevjuht Lauri Teder annab nõu, kuidas saab kaupmees neid tuvastada ja ennetada.

Euroopa e-kaubanduse raporti kohaselt on viimasel paaril aastal e-kaubandus Põhja Euroopa riikides (Island, Taani, Norra, Soome, Eesti, Läti, Leedu) kasvanud kindlalt 16% aastas (kiiremini, kui Euroopa Liidus keskmiselt). 32 miljonist regiooni elanikust ostab kaupu ja teenuseid internetis 22 miljonit inimest. Prognooside järgi ulatub Põhja Euroopa e-kaubandusturg 2015. aastal 43,7 miljardi euroni. Selline hoogne areng suurendab paratamatult ka internetikaardimaksetega seotud pettuste arvu.

Kaardiandmete varastamine

Kõige levinum pettuse liik e-kaubanduses on varastatud kaardiandmete kasutamine. Kaardiandmeid võidakse kurjategijate poolt kopeerida sularahaautomaadis või teenindusettevõtte makseterminalis (sagedasemad kohad selleks võivad olla restoranid, baarid ja hotellid). Levinud on ka võltsankeetidega petukirjad, kus küsitakse kinnitamiseks kaardiandmeid. Sellele lisanduvad veel kaardi füüsiline vargus või isikuandmete ülevõtmine.

Varastatud kaardiandmeid kasutatakse seejärel nii ostude sooritamisel enda tarbeks kui ka saadud kauba edasimüümiseks. Selliste petuskeemide või pettusekahtlusega tehingute tuvastamiseks tuleks jälgida riskinäitajaid.

Kui on märgata suurt hulka tehinguid, mida teostatakse sama IP- või e-posti aadressi ja kaardinumbriga, võib kahtlustada, et tehingute taga võivad olla petturid, kes soovivad võimalikult kiirelt enda kasutuses olevat kaardinumbrit kaubaks realiseerida. Sageli ostetakse ühe tellimuse sees hulgaliselt ka sama toodet.

Kahtlusi peaks äratama ka suur tehingusumma, mis erineb tavapärastest ostudest: petturid on valmis ostudeks “investeerima” tunduvalt suurema summa kui aus kaardi kasutaja.

Kuna petturite huvi on kaup võimalikult kiirelt kätte saada, olenemata kohaletoimetamise kuludest, siis riskigrupis on ka kallima ekspress kohaletoimetamise teenuse kasutamine.

Jälgima peab ka aadresside erinevust või ebatavalisust: kui tarneaadress erineb arveldusaadressist, kui ostja asukohariik erineb arveldusaadressist või kaardi väljaandja riigist, kui kasutatakse kehtetut e-posti aadressi – kõik need asjaolud viitavad petuskeemidele.

Kui tavapäraselt viitab e-posti aadress kliendi ees- ja perekonnanimele, siis petturid kasutavad e-posti aadressis sageli suvalisi sümboleid. Võib ka juhtuda, et e-posti aadressil peitub otsene vihje kuritegevusele (“Imathief@domainname.com”) või on aadressiks kasutatud tekstilõike mingist raamatust – petturitele lihtsalt meeldib “ära teha”.

Tähelepanu tuleks pöörata ka sagedastele kõnedele klienditoele: petturite huvi on kauba võimalikult kiire kättesaamine, mistõttu kontrollitakse tehingu ning saadetise staatust ebatavaliselt tihti.

Kahtlaseid oste sooritatakse tihtilugu öisel ajal, millega loodetakse vältida kaupmehepoolset pealesattumist kahtlustäratavatele tehingutele. Varastatud kaartide kehtivust kontrollitakse pahatihti digitaalset kaupa müüva kaupmehe juures tehes tehinguid väikestes summades.

Tagasinõuete esitamine ja tagastuse küsimine

Selle petuskeemi modus operandi on tegelikult teostatud tehingu järjekindel eitamine. Tehingu teostaja ei pruugi seejuures tõesti olla kaardiomanik ise, vaid näiteks keegi pereliikmetest, kellel on olnud juurdepääs kaardile.

Igal juhul ei ole tegu tüüpilise vargusjuhtumiga petturite poolt ning selle skeemi avastamine üksiku juhtumi korral on keeruline. Siinjuures oleks kindlasti abiks, kui kaupmees enda vastu esitatud tagasinõudeid analüüsib – kui nõuded on seotud kindla kliendi või mõne muu tehingu väärtusega, näiteks IP-aadressi või arveldusaadressiga, siis on ilmselt pigem mõistlik konkreetse kliendi tehingutest keelduda.

Sama skeemi alla võib paigutada ka kliendid, kes ei ole rahul saadud toote või teenusega. Neil ei pruugi küll kauba kvaliteedi ja vaidlustuse osas õigus olla, kuid kuna tagasinõudega kaasneb alati lisakulu, siis tasub läbi mõelda tagasimaksete korra reeglid ning võimalusel kehtestada summa piir, mille korral kliendi pretensiooniga nõustumine ja tagastuse tegemine kaalub üles tagasinõude kulud.

Lisaks eelpoolnimetatud petuskeemidele võib tagastuse küsimisel olla veel kaks kuritahtlikku stsenaariumi: tagastust küsitakse sularahas varastatud kaardiga teostatud tehingu eest või väidetavalt tagastatud kauba eest, mida tegelikult pole kunagi tagastatud või tagastati osaliselt.

Antud petuskeemide ärahoidmiseks on jällegi oluline kindla tagasimakse korra kehtestamine (näiteks sularahas tagasimaksete mittetegemine) ja klientide reeglitest teavitamine.

Peamised meetodid pettuste ärahoidmiseks

  • kaardiomaniku tuvastamine – CVC2 kontroll, turvaliste internetiostude programmi (3DS) kasutamine;
  • tehingute monitooring ja reeglite kehtestamine ebasoovitavate tehingute tagasilükkamiseks;
  • kauba mitteväljastamine kahtluse korral ning tehingu tühistamine või tagastamine;
  • ühenduse võtmine kliendiga nii andmete kontrollimiseks kui probleemide lahendamiseks ning võimalike tagasinõuete vältimiseks;
  • selge tagasimaksete korra kehtestamine.

 

Lauri Teder,
internetikaardimaksete ettevõtte EveryPay tegevjuht
Every-pay.com

Hommikuseminar “Suurenda e-poe müüki, pakkudes oma klientidele kiiret ja mugavat tarnet.” ►27.09.2016

$
0
0
postpal
PostPal
kutsub E-kaubanduse Liidu liikmeid hommikukohvile!

Aeg:
27. september kell 10.00 – 12.00
Koht: Kultuurikatel, Põhja puiestee 27a (kultuurikatel.ee)
Parkimine: vaata siia
Soovid oma e-poe müüki suurendada? PostPal aitab! Septembrikuu hommikuseminaril võõrustab PostPal, kelle uus tehnoloogia võimaldab nüüd pakkuda e-poodidel 1-tunni tarnet Tallinnas ja lähiümbruses. PostPal on turul tegutsenud üle aasta ning jagab kogemust, kuidas läbi kiire ja mugava tarne on võimalik e-poe müüki suurendada ja konkurentsi eelis tekitada rahvusvaheliste e-poodide eest. Lisaks räägitakse erinevatest turundusalastest koostöövõimalustest PostPal’i ja e-poodide vahel. Üritus toimub Kultuurikatlas ning pakutakse süüa ja juua.

Hommikuseminari teemadeks on: 

  • Ülevaade PostPal’i lahendustest
  • Turunduse ja tarnelahenduse ühendamine 

  • Müügi suuredamine läbi uue tarnelahenduse

  • Kogemuslood PostPal’i kasutajatelt

  • E-poe logistika tulevik

 
Üritus on tasuta ning kohad piiratud 50-le kiiremale. Palun registreeri osavõtt hiljemalt 20. septembriks.

REGISTREERI SIIN

 
 Osalejad
1 Kadri Metsküll  Miterassa OÜ
2 Svetlana Zolotarjova   Selfdiagnostics OÜ
3 Priit Piile Maksekeskus AS
4 Margot Posti DPD Eesti AS
5 Robert Kasch Relika OÜ
6 Marten Maamägi Relika OÜ
Irina Gratsjova  DPD Eesti AS 
8 Katrin Dormidontov Pack Holding OÜ 
9  Martin Ahi Tradehouse OÜ 
10 Signe Kõiv E-kaubanduse Liit
11 Kai Kaasik JYSK
12 Erki Kukk Klotsipood.ee 
13 Rünno Kaiva AS Via 3L 
14 Jaanika Kula Eesti Post AS 
15 Kristjan Sikaste Eesti Post AS 
16  Genry Grossmann Hansapost OÜ 
17 Kaisa Raudla DPD Eesti AS 
18 Uldis Feldmanis  OÜ Textelle 
19  Kristi Ojala Lelunurk.ee 
20 Gunnar Obolenski Selver AS 
21  Maarja Martin Pakendikeskus AS 
22   Kristi Veskus Eesti Post AS 
23  Kadi Tedremäe  Tiiu Tekstiil OÜ 
24  Peep Kuld ON24 AS 
25  Tom Backman  Boomerang Distribution OÜ 
26  Helene Otsmann  Indigo Luxuria OÜ 
27 Maarika Paulman AS Medical Pharmacy Group 
28 Margus Ots Aedes Web Solutions 
29 Mait Mäesalu Home4You
30  Anti Kaljumäe 4kids OÜ 
31  Mary Vahtra  
32 Marek Andres Tireman OÜ 

E-kaubanduse kasutajad tellivad tooteid ja teenuseid internetist üha sagedamini

$
0
0

Kodune internetiühendus oli 2016. aasta I kvartalis 86%-l leibkondadest, teatab Statistikaamet. Suurenenud on viimase aasta jooksul enam kui viiel korral e-kaubanduse teenuseid kasutanute osatähtsus.

Jätkuvalt on kõige populaarsem internetiühendus juhtmega või juhtmevaba püsiühendus, mida kasutas 90% internetiühendusega leibkondadest. Lasteta leibkondadest oli juhtmega või juhtmevaba interneti püsiühendus 88%-l ja lastega leibkondadest 92%-l. Märgatavalt on tõusnud mobiilse internetiühenduse kasutamine. Kui 2015. aasta I kvartali seisuga oli mobiilne internet veidi enam kui pooltel internetiühendusega leibkondadel (56%), siis 2016. aasta I kvartali andmetel pisut üle kolmveerandil (78%). Juhtmega või juhtmevaba püsiühenduse kasutamine on populaarsem linnas elavates leibkondades ning mobiilse interneti kasutamine maa-asulates elavates leibkondades. Koduse internetiühenduse puudumise põhjusena nimetasid leibkonnad kõige enam vajaduse või huvi puudumist.

2016. aasta esimese kolme kuu jooksul kasutas 16–74-aastastest internetti 87%. Internetikasutajaid oli kõige rohkem 16–54-aastaste (90%) ja kõige vähem 55–74-aastaste hulgas (65%). Alg- või põhihariduse omandanutest kasutas internetti seitse ning kõrghariduse omandanutest üheksa inimest kümnest.

16–74-aastasest internetikasutajast kasutas internetti viimase 3 kuu jooksul pangatoiminguteks, ajalehtede ja ajakirjade lugemiseks, e-posti kasutamiseks ning toodete ja teenuste kohta info otsimiseks üheksa inimest kümnest. Internetis kuulas muusikat 64% ning vaatas mõnda telesaadet (sh otseülekanded ja järelvaatamised) 43% 16–74-aastasest internetikasutajatest.

Interneti vahendusel on viimase 12 kuu jooksul tooteid ja teenuseid ostnud veidi üle poole (56%) 16–74-aastastest. E-kaubanduse kasutajate hulgas on naisi 6 protsendipunkti rohkem kui mehi. Kõige enam osteti internetist reisi- ja majutusteenuseid (59% e-kaubanduse kasutajatest), kontserdi-, kino-, teatri- jm ürituste pileteid (55%), kindlustuspoliise (sh paketis olevaid) (53%) ning rõivaid, jalatseid ja sporditarbeid (51%).

Veidi alla kolmveerandi (73%) e-kaubanduse kasutajatest ostis I kvartalis internetist kaupu või teenuseid kuni viiel korral. Tihedamini (3–5 korda) ostsid internetist nooremad (16–24-aastased) ning harvem (1–2 korda) eakamad (65–74-aastased) e-kaubanduse kasutajad. Internetist ostetud kaupade maksumus (v.a kulutused aktsiatele jm finantsteenustele) jäi 43%-l juhtudest vahemikku 100–499 eurot. Üle 500 euro eest internetist ostjate hulgas oli mehi rohkem kui naisi. Võrreldes 2015. aasta I kvartaliga suurenes internetist tihedamini kui viis korda ostjate osatähtsus 3 protsendipunkti ning üle 500 euro kulutajate osatähtsus 2 protsendipunkti.

Ettevõtlusvaldkonnas on üha enam hakanud levima pilveteenuste kasutamine, mille eesmärk on jagada veebi kaudu ressurssi – tarkvara, riistvara või nende kombinatsioone. Enam kui viiendik Eesti ettevõtetest on ostnud tasulisi pilveteenuseid. Pilveteenustest kasutatakse enim finants- ja rakendustarkvara, kontoritarkvara, failide säilitamise ja salvestamise teenust ning e-postiteenuseid. Suurimad tasulise pilveteenuse kasutajad on info- ja side valdkonna ettevõtted (54%), kes on ka ise pilveteenuste pakkujad.

Uue trendina on kiirelt levimas suurandmete (big data) kasutamine. Suurandmed tekivad digitehnoloogia rakendamisel ja neid edastatakse automaatselt seadmest seadmesse. Niisugused andmed tekivad näiteks tootmisprotsessi sensoritelt, erinevate tehingute logidena aga ka erinevate sotsiaalmeedia tegevuste kaudu. Suurandmeid on analüüsinud 13% Eesti ettevõtetest ning enamikus neist analüüsisid suurandmeid ettevõtte oma töötajad. Kõige rohkem analüüsivad suurandmeid info- ja side valdkonna ettevõtted (29%), veevarustuse, kanalisatsiooni, jäätme- ja saastekäitlusega tegelevad ettevõtted (28%) ning finants- ja kindlustusettevõtted (21%).

Infotehnoloogia kasutamist 16–74-aastaste elanike, leibkondade ja ettevõtete hulgas uurivad statistikaorganisatsioonid harmoniseeritud metoodika alusel kõigis Euroopa Liidu riikides. Infotehnoloogia kasutamist leibkondade ja 16–74-aastaste elanike hulgas uurib Statistikaamet iga aasta II kvartalis. 2005–2013 uuriti seda tööjõu-uuringu lisana, alates 2014. aastast iseseisva uuringuna. Leibkond on ühel aadressil elav ja ühist raha kasutav inimeste rühm, kelle liikmed ka ise tunnistavad end ühes leibkonnas olevaks. Leibkond erineb perekonnast, mis rajaneb sugulus- või hõimlussuhetel.

Infotehnoloogia kasutamist ettevõtetes uurib Statistikaamet 2001. aastast. 2016. aastal osales uuringus 3400 ettevõtet. Vaatlus hõlmab 10 ja enama hõivatuga ettevõtteid.

Allikas: Statistikaamet

Usaldusmärgis e-poes mõjutab tarbija ostuotsust

$
0
0

E-kaubanduse vilgas kasv ei ole tuusikuks paradiisi igale e-poele. Usaldusväärsus on sageli võtmesõnaks, mis tarbijaid ostma motiveerib. Olgu see varasem positiivne kogemus, sõbra soovitus või reklaamist mällu sööbinud logo – tarbija vajab kindlustunnet, et sooritatud ost ka temani jõuab ja kaupleja lubadustest kinni peab. 

Iga virtuaalse ostukorviga koduleht ei pruugi tagada tarbijatele seadusest tulenevaid õiguseid või veelgi hullem, e-pood on eos pettusele üles ehitatud. Kui e-poe väline kuvand on eeskujulik ja vastab harjumuspärasele visuaalile, on tarbijal Sherlockiks kehastumata keeruline eristada ausaid kauplejaid valemängijatest. Seda enam, et seadusandlus muutub kiiresti ja spontaanse ostu tahaks ju sooritada õigusteaduses vastavat kraadi omamata. Nii e-poele kui tarbijale on siin abiks usaldusmärgised, mis kindlatele kriteeriumitele vastavad.

Usaldusmärgis “Turvaline ostukoht” e-poodidele

E-kaubanduse Liit väljastab alates 2010. aastast e-poodidele usaldusmärgist “Turvaline ostukoht”, mille eesmärk on anda tarbijale kindlustunne järgnevas:

  • e-poe müügitingimused on seadustele vastavad ja tarbijaõigused on tagatud;
  • tarbija isikuandmed (kontaktid, aadress, paroolid jne) liiguvad üle krüpteeritud ühenduse ja on kolmandate osapoolte eest kaitstud;
  • e-kauplejal ei ole riigimaksude osas võlgnevusi enam kui 2 kuud, esitamata majandusaasta aruandeid või deklaratsioone;
  • e-pood ei ole Tarbijakaitseameti e-poodide mustas nimekirjas.

Usaldusmärgist saavad taotleda vaid E-kaubanduse Liidu liikmed, kes on tegutsenud vähemalt 1 aasta. Kokku on täna 75 e-poodi, kelle kodulehelt “Turvalise ostukoha” märgise leida võib. Liit jälgib e-poes läbiva turvaprotokolli kasutamist (tunned ära https:// algusega domeeni järgi), kontrollib ja parandab e-poe müügitingimused ning monitoorib iganädalaselt Taust.ee vahendusel maksehäireid ja muudatusi ettevõtte andmetes. Usaldusmärgise kandjaga sõlmitakse kaubamärgi kasutamise litsentsileping, mis kohustab ettevõtet märgisele seatud tingimustest kinni pidama. 

E-poed, kes kasutavad usaldusmärgis “Turvaline ostukoht” liidu loata või kelle märgise kasutamise õigus on peatatud, kuvatakse nimekirjas “Usaldusmärgis eemaldatud“. 

Tarbija peab usaldusmärgist e-poes oluliseks

Liidu poolt läbiviidud “Eesti tarbija e-kaubanduse kasutamise uuringu” põhjal on E-kaubanduse Liidu poolt väljastatav usaldusmärgis “Turvaline ostukoht” äratuntav 51%-le vastajatest, neist 64% peab „Turvalise ostukoha“ märgisega e-poode usaldusväärsemaks kui märgiseta e-poode. Märgise tuntus on 2015. a. võrreldes suurenenud 12% ning kasvanud on tarbijate kindlus märgise suhtes. 

Miks nii kallis?

Kui ajakirjanduses vähegi usaldusmärgise teemal juttu, leidub alati vastuväiteid, justkui oleks usaldusmärgis ostetav ja nende e-poodide luksus, kes nõus palju raha välja käima. Eelarvamuste kummutamiseks on vajalik märkida, et märgise väljastamine on liidu liikmetele tasuta. Protsess hõlmab põhjalikku e-poe ja müügitingimuste kontrolli, selle käigus juriidilist nõustamist ja aegsat teavitamist seadusemuudatustest, et e-poel oleks võimalus tingimused uute nõuetega vastavusse viia.  

Liidu liikmemaks on 290 € kalendriaastas, mis teenib liikmete huve alljärgnevas:

  • tasuta igakuised hommikuseminarid liikmetele
  • liidu erialased koolitused -40% soodustusega
  • tasuta osalemine E-smaspäeva kampaanias (tavahind 70 €)
  • tasuta osavõtt E-tegu konkursist (tavahind 100 €)
  • e-kauplejate- ja tarbijauuringu tasuta raportid
  • kontaktide loomisele ja koostööle kaasa aitamine.

Usaldusmärgis ei ole pelgalt disainiga sobituv kujutis e-poes, vaid annab tarbijatele ja konkurentidele selge sõnumi: ettevõte panustab Eesti e-kaubanduse arengusse, peab oma lubadustest kinni ja pingutab tarbijate nimel veidi enam kui seadused nõuavad.

Nüüd märgis saadaval kolmes keeles

Seoses piiriülese e-kaubanduse kasvuga, on üha enam Eesti e-kauplejaid teenindamas välismaiseid kliente. Kuigi usaldusmärgist “Turvaline ostukoht” väljastatakse vaid Eesti äriühingutele, on mitmekeelsed e-poed huvi tundnud ka inglise- ja venekeelse märgise järele. Nüüdsest saavad liidu liikmed, kellele on väljastatud usaldusmärgis ja sõlmitud kaubamärgi litsentsileping, lisada e-poodi ka inglise- ja venekeelset tarbijaskonda kõnetava märgise.

screen-shot-2016-09-28-at-08-59-25
Kui Sinu e-poes ei ole veel usaldusmärgist, aga tunned selle vastu huvi, loe lähemalt siit.

Lisainfo:
Signe Kõiv
Juhatuse esimees
Eesti E-kaubanduse Liit MTÜ
signe@e-kaubanduseliit.ee


Augusti müüginumbrid olid e-kauplejatele rekordiliselt head!

$
0
0

Jaekaubandusettevõtete müügitulu suurenes 2016. aasta augustis eelmise aasta augustiga võrreldes püsivhindades 5%, teatab Statistikaamet. Kui juulis kasvas müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes 2%, siis augustis kasv mõnevõrra kiirenes.

Müügitulu posti või interneti teel kaupasid müüvates kauplustes oli augustis jooksevhindades rekordiliselt 15,5 miljonit eurot, mis juulikuuga võrreldes kasvas 8% ja mullusega võrreldes 21%. 

screen-shot-2016-09-30-at-14-28-30 Tabel 1. Jaemüük posti või interneti teel müügitulu jooksevhindades, mõõtühik miljonit eurot.

2016. aasta augustis oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 561,9 miljonit eurot. Müügitulu kasvu kiirenemist mõjutasid tööstuskaupade kauplused, kus müük suurenes 2015. aasta augustiga võrreldes 15%. Müügitulu suurenes kõigil tegevusaladel. Enim suurenes müügitulu apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes, kus müük kasvas aastaga veidi üle viiendiku (21%). Keskmisest enam suurenes müügitulu ka posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes (19%) ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes (17%). Augustis pöördus taas tõusule ka juulis mõningast langust näidanud tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kaupluste müügitulu, mis kasvas võrreldes varasema aasta sama kuuga 14%. Samuti kasvas müügitulu pärast juulikuist langust muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude ja mänguasjade jm (12%), ning muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad) (4%).

Toidukaupade kaupluste müügitulu, mis eelneval kahel kuul näitas stabiilset 1%-list kasvu, pöördus augustis langusesse ning vähenes eelmise aasta augustiga võrreldes 1%.

Augustis pöördus langusesse ka mootorikütuste jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu, vähenedes eelmise aasta sama kuuga võrreldes 2%. Nende ettevõtete müügitulu langusele avaldas osaliselt mõju eelmise aasta augusti kõrge võrdlusbaas ning mootorikütuse hinnalanguse aeglustumine.

Võrreldes eelmise kuuga vähenes augustis jaekaubandusettevõtete müügitulu 1%. Ka sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli vähenemine 1%. 2016. aasta kaheksa kuuga (jaanuar–august) suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes 5%. 

Diagramm: Jaekaubandusettevõtete müügitulu mahuindeks ja selle trend

Statistikaamet läks 2016. aastast jaekaubandusstatistika kuu andmete avaldamisel täielikult üle Maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmetele ning lõpetas andmete kogumise küsimustikuga „Müügitulu“. Nii väheneb ettevõtjate aruandluskoormus ja Statistikaameti kulu andmete kogumisele ning suureneb administratiivandmete kasutamine. Andmeallika muutuse tõttu kajastab iga kuu ilmuv pressiteade „Jaekaubandus“ jaekaubandusettevõtete jaemüügi asemel jaekaubandusettevõtete müügitulu. Jaekaubandusettevõtete jaemüügi näitajat avaldab Statistikaamet edasi statistika andmebaasis kvartali ja aasta kohta. Statistikaamet avaldas kuu kokkuvõtte nelja tööpäevaga.

Allikas: Statistikaamet

Pildimeenutus e-kaubanduse müügi- ja turundusseminarilt

$
0
0

Teist aastat järjest toimus E-kaubanduse Liidu eestvedamisel turundusseminar e-kauplejatele, mis koondas ligi 140 asjahuvilist 22. septembril Viimsi Kinno. Märksõnad, mis e-kauplejatel vere soontes kiiremini voolama pani, olid: kasutajakogemus, sotsiaalmeedia, Google, AI (artificial intelligence), analüütika. 

img_8188

Häid e-kauplejaid mahub palju ühte seminariruumi!

img_8269
Seminari esimeses blokis läbisime koos Timo Porvaliga Laviist 9-sammulise teekonna kliendi ajusagaratesse, saime osa Boost Yourselfi lennukast stardist sotsiaalmeedia vahendusel ja kuulasime ammulisui Indrek Vainu ettekannet CartSkilli vallutustest tehisintellektide maailmas.

img_8179

img_8351

img_8469

Peale kosutavat kohvipausi jätkus seminar Oscar Rõõmu eestvedamisel Google ainetel ning Taavi Raidma Convertalist tutvustas mobiilse e-kaubanduse võidukäike.

img_8529
img_8604
Kuna turundajad on alati valmis eksperimenteerima ja võtma vastu uusi väljakutseid, aitas vaimu erksana ning keha nõtkena hoida  kõhutantsija Maris El Shams. Üks uus oskus päevas kulub alati marjaks ära!

img_8779

img_8801

Seminari täpp i-le oli ConversionXL tegevjuhi Viljo Vabriti töötuba, kus 3 tunni jooksul häälestasime end veebiäri müüke kasvatama läbi analüütika peennüansside. Kogu saal nohistas hoogsalt kaasa vihtuda ja ekraanide valguses välgatasid vaid õpihimust põlevad silmad.

img_8824
img_8889
img_8958
Kuna kohapeal olijad nägid seminari lõpus välja rõõsad ja rõõmsad, ärgitasime jagama tagasisidet saadud teadmiste kohta. Suur oli rõõm, kui kogemusi jagas tervelt 61 osalejat ehk 47% seminaril viibijatest. Täitsa sõnatuks võttis, et 100% tagasisidele vastajatest pidas seminari väga kasulikuks või pigem kasulikuks. Nagu vau! :)

screen-shot-2016-10-11-at-16-30-55

Tagasiside täitmisele kulutatud aega premeerisime loosirattaga, kus fortuuna lennutas ühe osaleja liidu järgmisele, e-kaubanduse arendusseminarile 17. novembril. Juhatuse koosolekul naeratas loosiõnn Kristina Kavakule Knots12 Holding OÜ-st. Vali aplaus ja õnnesoovid!

E-kaubanduse Liidu poolt kniks ja kummardus kõigile osalejatele, esinejatele ja toetajatele ning kalendrisse võib kindla käega märkida järgmise e-kaubanduse turundusseminari toimumisaja: 20. september 2017. 

img_8595

Kõik e-kauplejad on oodatud oma uusi teadmisi rakendama E-smaspäeval, mis toimub juba kuu aja pärast, 14. novembril.

img_8745

Seniks järgmiste kohtumisteni

Signe Kõiv
Juhatuse esimees
Eesti E-kaubanduse Liit
info@e-kaubanduseliit.ee

Hommikuseminar Boomerangis ►20.10.2016

$
0
0

boomerang-logo

 

Boomerang Distribution kutsub E-kaubanduse Liidu liikmeid hommikukohvile!

Aeg:
 20. oktoober kell 10.00 – 12.00
Koht: Aasa Tee 1, Loo alevik, Jöelähtme vald, 74201 Harjumaa
Ettevõtte koduleht: boomerang.ee
Boomerang töötleb aastas üle 6 miljoni paki ja hoolitseb muuhulgas kolmanda osapoole logistika (3PL), ladustamise, pakendamise ja tagastuste käsitlemise eest, mis sisaldab ka raamatupidamist ja varude juhtimist. 

Boomerangi suurimateks klientideks on tuntud Skandinaavia e-kaubamajad : Ellos, Halens, Bubbleroom, Cellbes, Nelly.com. Ettevõtte tegevjuht Jonas Heinonen ja omanik Tom Backman jagavad seminaril kogemusi, kuidas 2 töötajaga logistikafirma kasvas rahvusvaheliseks ettevõtteks ning näitavad, mismoodi on korraldatud klientide hulgas populaarsete Skandinaavia e-kaubamajade tagastuslogistika.

Seminar toimub inglise keeles.

Hommikuseminari teemadeks on: 

  • Ülevaade Boomerangi tegemistest
  • Rahvusvaheline e-kaubandus  

  • Kuidas saab Boomerang täisteenuse pakkujana rahvusvahelise e-kaubanduse teostamisel e-poodidele abiks olla?

  • Ringkäik ettevõttes ja tööprotsessidega tutvumine

 
Üritus on tasuta, palun registreeri osavõtt hiljemalt 19. oktoobriks.

REGISTREERI SIIN

Osalejad
1 Andreas Kirss  Tallinna Kaubamaja Grupp AS
2 Oliver Sõgel Greenbrown OÜ
3 Eve Rebane Greenbrown OÜ
4 Gerli Poobus  Põldma Kaubanduse AS 
5 Eliisa Metsoja Põldma Kaubanduse AS 
6 Signe Kõiv  E-kaubanduse Liit 
7 Aimar Karu Iluteeninduskool
8 Martin Rootare  M-brain
9 Kert Kruusakivi  Cinome OÜ 
10  Gunnar Obolenski  Selver AS 
11 Ahti Sõõrde Logistika Pluss 
12  Sven-Erik Veimer Tallink Duty Free AS 
13  Kert Meidra Express Post AS 
14 Katrin Dormidontov   Pack Holding OÜ 
15  Liina Aus Pack Holding OÜ 
16  Rauno Reinthal Pack Holding OÜ
17  Tauno Vään  Kännukas OÜ 
18  Sven Raudkivi ShopRoller 
19 Meelis Ruustalu Omniva  
20  Elmer Maas Via 3L AS 

E-smaspäev stardib 30 päeva pärast!

$
0
0

e-smaspaev-fb-cover_851x315

Järgmise E-smaspäevani on jäänud täpselt 30 päeva! E-poodide registreerimine on juba alanud ja kiiremad on jõudnud ennast kampaanialehele lisada. 

E-smaspäev on tarbijate hulgas populaarseks saanud kampaaniapäev, kus Eesti e-poed teevad 24 tunni jooksul vingeid sooduspakkumisi. Kampaania algataja ja läbiviija on Eesti E-kaubanduse Liit.

Eelmise aasta novembris osales kampaanias üle 120 e-poe ning kokku ulatus päeva müügikäive hinnanguliselt miljon euroni. Loe lähemalt 2015. aasta kampaania kokkuvõtet.

E-kaubanduse Liidu liikmed osalevad E-smaspäeval tasuta, mitteliikme osaluspanus on 70 € e-poe kohta.  

E-poed saavad osavõtu registreerida 6. novembrini, esmakordselt kampaanias kaasa lüües palume saata logo mõõdus 175×75 px e-mailile: info@e-kaubanduseliit.ee.

Registreeri e-pood siin

 
Vaata kampaanialehte: http://e-smaspaev.ee
Liitu E-smaspäeva FB lehega: https://www.facebook.com/esmaspaev.ee/
Märgi kampaania hashtag: #e_smaspaev

Kampaania lisainfo:

Signe Kõiv
Juhatuse esimees
Eesti E-kaubanduse Liit
+372 5023 456
info@e-kaubanduseliit.ee

Tule e-kaubanduse arendusseminarile 17. novembril!

$
0
0

arendussminar_homepage-2
“Hoogsalt, valvsalt, plaani järgi!”

E-kaubanduse arendusseminar

17. novembril 2016
Bliss Konverentsikeskus (bli.ee

E-kaubanduse arendusseminaril keskendume e-poe loomise ja käigushoidmise köögipoolele, sest tugevast vundamendist sõltub edasine edu. Läbivateks märksõnadeks on: kontseptsioonianalüüs, platvormi valik, turvalisus, makselahendused, andmekaitse, majandustarkvara, tooteinfo rikastamine, UX ja mobiiliäpid. Valdkonna tegijad annavad ülevaate hetkel valitsevatest trendidest, jagavad näpunäiteid õigete otsuste tegemiseks ja toovad näiteid tavapraktikast. Seminar sobib hästi nii alustavale kui tegutsevale e-kauplejale, kelle jaoks on oluline mõista erinevate protsesside sisu ja luua jätkusuutlik e-pood maailmaturgude vallutamiseks. 

ESINEJAD

Indrek__VainuIndrek Vainu
CartSkill
kaasasutaja
päevajuht

Brendan_PeoBrendan Peo
Vaimo OÜ 
operatiivjuht ja juhatuse liige
vaimo.com

Martin_Lond

Martin Lond
Kaubamaja AS
e-kaubanduse arendusjuht
kaubamaja.ee

Peeter_MarvetPeeter Marvet
Zone Media OÜ
infoturbe evangelist
zone.ee

Urmo_ParmUrmo Parm
Andmekaitse Inspektsioon
infotehnoloogia nõunik
aki.ee

 

Art_LukasArt Lukas
Maksekeskus AS
tegevjuht
maksekeskus.ee

Sofia Hjorth
inRiver AB
kliendisuhete juht
inriver.com

Martti_Paju

Martti Paju
Majandustarkvara OÜ
tarkvara konsultant
erply.com

Henrik Aavik
Applaud OÜ
juhatuse liige
applaud.ee

Tuuli Aalto-Nyyssönen
Ambientia
teenusdisainer
ambientia.fi

PROGRAMM

  • 09:00-09:30   Registreerimine ja hommikukohv

     

  • 09:30-09:35   Päevajuht Indrek Vainu tervitus ja avasõnad
  • 09:35-10:30   “Strateegiast järelteeninduseni – kõik, mida e-poe loomisest teadma  
                            pead”

                            Brendan Peo, Vaimo OÜ operatiivjuht ja juhatuse liige (vaimo.com) ingl. keeles
  • 10:30-11:00    Kogemuslugu: “Kaubamaja e-poe lansseerimine.”  
                            Martin Lond, Kaubamaja AS e-kaubanduse arendusjuht (kaubamaja.ee)  
  • 11:00-11:20    Kohvipaus

     

  • 11:20-11:50    “E-poe turvalisus, kiirus ja case-study’d.” 
                            Peeter Marvet, Zone Media OÜ infoturbe evangelist (zone.ee)
  • 11:50-12:20   “E-poodide maksevõimalused Eestis ja lähiturgudel.”
                           
    Art Lukas, Maksekeskus AS tegevjuht (maksekeskus.ee)
  • 12:20-12:50   “Kliendiandmed kui usalduse verstapost.”
                           
    Urmo Parm, Andmekaitse Inspektsioon infotehnoloogia nõunik (aki.ee)
  • 12:50-13:50   Lõunasöök Bliss buffee-restoranis, valikus gluteeni- ja laktoosivabad toidud
  • 13:50-14:40   “Miks PIM on võtmesõnaks eduka e-kaubanduse korraldamisel.”
                         
    Sofia Hjorth, inRiver AB kliendisuhete juht (inriver.com) ingl. keeles
  • 14:40-15:10   “E-poe sujuv integreerimine majandustarkvaraga.”
                           
    Martti Paju, Majandustarkvara OÜ tarkvara konsultant (erply.com)
  • 15:10-15:30   Kohvipaus

     

  • 15:30-16:00   “E-poe mobiilne strateegia
                          
    Henrik Aavik, Applaud OÜ juhatuse liige (applaud.ee)
  • 16:00-16:30   “UX, design, interface – mida e-kaupleja neist teadma peab?”
                         
    Tuuli Aalto-Nyyssönen, Ambientia teenusdisainer (ambientia.fiingl. keeles

     

  • 16:30-16:35  Seminari lõpetamine



REGISTREERI SEMINARILE

TUTVUSTUSED

Päevajuht Indrek Vainu on start-up ettevõte CartSkilli kaasasutaja, kes ühe esimeste firmadena maailmas toob olemasolevad e-poed Facebook Messengeri. Firma on arendanud tehisintellektil põhineva lahendusega, millega sinu e-pood kiirelt ja lihtsalt Facebooki kasutajateni tuua. 
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/indrekvainu

Brendan Peo on Vaimo operatiivjuht ja juhatuse liige. Brendani põhi ülesanne on aidata Vaimol kasvada globaalselt ja siseneda uutele turgudele. Tal on pikaajaline kogemus ärilahenduste eksportimise osas sellistele turgudele nagu Aafrika, Põhja- ja Lõuna-Ameerika ja Kagu-Aasia ning äriüksuste püsti panemisel Lõuna-Aafrikas, Austraalias, USAs, Kanadas ja Singapuris. Igapäevaselt on Brendan vastutav ka Vaimo grupi siseste protsesside loomise ja juurutamise eest.
LinkedIN: https://www.linkedin.com/in/brendanpeo

Peeter Marvet on eesti IT-spetsialist, internetiaktivist ja ajakirjanik. Peeter leiab, et kiirus ja turvalisus ei ole karbitooted – nende saavutamiseks tuleb vaeva näha nii arendajal kui haldajal. Seminaril vaatame konkreetsete näidete najal üle levinumad probleemid ja võimalikud lahendused, millega saab veebipoe kordades kiiremaks ja levinumate rünnete eest kaitstuks.
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/petskratt

Urmo Parm töötab Andmekaitse Inspektsioonis infotehnoloogia nõunikuna. Tema roll on igapäevaselt analüüsida tänaste ja tulevikutehnoloogiate mõju inimeste privaatsusele. E-poes teenuse osutamiseks töötleb kaupmees klientide erinevaid isikuandmeid. Seminaril saame vastused küsimustele, millises ulatuses seda teha, kuidas neid andmeid kaitsta ning kliente andmekogumisest informeerida? Kas kliendi e-posti teadmine annab automaatselt õiguse pakkumisi ja uudiskirju saata?

Art Lukas on töötanud Maksekskus AS juhina alates 2015. a. oktoobrist. Enne seda on ta töötanud Ekspress Grupis AS Eesti Ajalehed juhatuse esimehena, Pärnu Konverentsid tegevjuhina ning erinevatel ametikohtadel Swedbankis. Seminaril kuuleme, milliseid makseviise ja kui palju täna reaalselt turul kasutatakse, milline on rahatagastuste statistika ja kuidas vältida krediitkaardi pettuseid.
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/artlukas 

Sofia Hjorth on rahvusvaheliste veebi- ja IT-projektidega töötanud 1999. aastast ning viimased 10 aastat keskendunud e-kaubandusele. Fookuses on protsesside optimeerimine, mis võimaldab ettevõttel saavutada parimad võimalikud tulemused digikanalites.
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/sofia-hjorth

Martti Paju on ERPLY meeskonnaliige, kes on juurutanud siinses regioonis (Eesti, Baltikum ja Skandinaavia) üle 100 eduka majandustarkvara projekti. Alates 2014. aastast on ta hinnatud spetsialist B2B tellimiskeskkondade ja WMS lahenduste ühendamisel. Seminaril räägime e-poe (B2B või B2C) eduteguritest, mis võimaldavad võimalikult muheda keskkonna luua koos ERP tarkvaraga. Detailsemalt:

  • Müüdava sortimendi haldus ja selle võimalikud erinevused võrreldes tavapoega
  • Müügitellimuste ja tagastuste käsitlemine. Arved, ettemaksed kliendisaldo.
  • Liidesed kolmandate osapooltega (makselingid, järelmaksupakkujad ja logistikaettevõtted)
  • Kauba tarne või kättesaadavus tavapoest („tulen ise järele“, „mine kauplusesse järele“)
  • Veebitellimuste tarneahel ja selle ühildamine mitte e-poe tellimustega.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/martti-paju 


Kuldsponsor:

ambientia-logo-red-rgb veebimajutus.ee-1-1 pixmoor


REGISTREERIMINE

Osavõtutasu sisaldab koolitusmaterjale, hommikukohvi, lõunasööki ja kahte kohvipausi. Liitu ka seminari Facebooki-lehega ja ole jooksva infoga kursis!

HINNAKIRI

  • E-kaubanduse Liidu liikmele  kuni 15. november           109 eurot
  • Tavakülastajale kuni 15. november                              159 eurot

NB! Kohtade arv on piiratud, osaleda saab kuni 100 registreerujat, kelle osavõtutasu on hiljemalt 15. novembriks tasutud

MITTEOSALEMISEST TEATAMINE
Kui oled seminarile registreerunud, aga ei saa mingil põhjusel osaleda, anna palun sellest teada e-maili aadressil info@e-kaubanduseliit.ee või telefonil 5023 456. Kui teatad oma mitteosalemisest hiljemalt 7. novembril, maksame tagasi 100% rahast. Juhul, kui teatad hiljem või ei teavita meid oma mitteosalemisest, me raha ei tagasta ning pärast registreerumist väljastatud arve kuulub tasumisele.

REGISTREERI SEMINARILE

OSALEJAD

1 Indrek Vainu  CartSkill    52  Erik Allak  Ambientia 
2 Brendan Peo Vaimo OÜ   53  Aili Mitt  Ambientia 
3 Martin Lond Kaubamaja AS   54  Reido Pohla  Ambientia 
4 Peeter Marvet Zone Media OÜ   55  Peep Mumm  Ambientia 
5 Urmo Parm Andmekaitse Inspektsioon   56  Leevi Tanel Maide   KolorDot OÜ 
6 Art Lukas Maksekeskus   57  Külli Koort  Baltika AS 
7 Martti Paju Erply   58  Anu Raun  OÜ Textelle 
8  Sofia Hjorth inRiver   59  Aldar Reinberk   Acty OÜ 
9 Henrik Aavik Applaud OÜ   60  Kaspar Kaasik  EPP OÜ 
10 Tuuli Aalto-Nyyssönen   Ambientia Group OY   61  Swen Uusjärv  AS Medical Pharmacy Group 
11 Signe Kõiv E-kaubanduse Liit   62  Maarika Paulman  AS Medical Pharmacy Group 
12 Kristina Kavak Knots12 Holding OÜ   63  Kaia Kass  AS Medical Pharmacy Group 
13 Margus Ots Aedes Web Solutions   64  Kaidi Paas  Tellimiskeskus OÜ
14  Allar Sapert  RS Trade OÜ    65  Tiina Soosalu  Eesti Pank 
15  Taivo Sarapik Finestmedia AS    66  Thomas Münch  Rimi Baltic 
16  Päären Miitel Finestmedia AS    67  Eva Adoson  MEM&Home OÜ 
17  Martin Prost Kännukas OÜ    68  Elika Puström  Aatrium Sisustuskaubamaja AS 
18 Erki Kukk Klotsipood.ee    69  Andreas Kirss  Tallinna Kaubamaja Grupp AS 
19 Märt Aab     70  Arbo Rae  ARB Trade OÜ 
20  Indrek Siitan Codelab Solutions OÜ    71  Monica Rae  ARB Trade OÜ 
21  Andres Sirel  AS Rekato    72  Henri Pirs  Mailbow OÜ 
22  Sven Soomuste  Monger Baltic OÜ    73  Grete  Mailbow OÜ 
23 Mirjam Kongi Jobsite OÜ    74  Toomas Ligi  AS Standard 
24  Ain Havik AS Keilar    75  Marika Tamm  OÜ Temprano 
25  Margus Havik  AS Keilar   76  Genry Grossmann  Hansapost OÜ 
26 Merlyn Kuljus Nutriherb OÜ    77  Maarja Otsa  Maheveeb OÜ 
27  Teele Ploompuu AS Prike    78  Kristiina Kruuse  Maheveeb OÜ
28  Kelly Kuur  AS Prike   79  Diana Maasik-Müts  Vaimo OÜ 
29 Katrin Dormidontov  Pack Holding OÜ    80  Aapo Reitsak  Vaimo OÜ 
30 Priit Nirgi Kafo OÜ    81  Meelis Prett  Vaimo OÜ 
31 Gunnar Obolenski Selver AS         
32  Reigo Vask Anrek OÜ         
33  Robert Kasch Relika OÜ         
34 Marten Maamägi Relika OÜ        
35 Kai Kaasik JYSK        
36  Kärt Sildvee Temet Invest OÜ         
37 Tõnis Bramanis Veebimajutus        
38 Tanel Unt Veebimajutus        
39  Marko Pettai  East Highway OÜ        
40  Maarika Haavistu Coop Eesti Keskühistu         
41  Jelena Lihhatšova Numbriguru OÜ         
42 Andres Gailan Sadulsepp OÜ         
43  Andres Alango Stockmann AS         
44 Igor Mikitjuk Inout OÜ         
45 Dmitri Steblevski  Inout OÜ         
46 Herstin Arro  D.T.L. Consumer Products Eesti AS         
47 Kersti Mikkov          
48  Kätlin Küünemäe EcoGarant OÜ         
49  Anneli Kübarsepp Prime Partner AS         
50  Taavi Tikenberg  Prime Partner AS         
51  Virge Maton  Prime Partner AS         


ASUKOHT

Toimumispaik: Bliss Konverentsimajas, Külluse saalis III korrusel. 
Aadress: Mustamäe tee 17, Tallinn 10616
Koduleht: bli.ee
Parkimine: Mobiilimakse TSOON EP 38 (30 min–1€, 24 h–10€). 2h tasuta, kui sõiduk on registreeritud restorani parkimiskioskis. Läheduses olevatel tänavatel parkimine tasuta.

LISAINFO
Signe_KõivSigne Kõiv
Eesti E-kaubanduse Liit
juhatuse esimees
telefon 5023 456 või e-maili aadress info@e-kaubanduseliit.ee.

E-poodide müügitulu stabiilne kasv jätkus septembris

$
0
0

Jaekaubandusettevõtete müügitulu suurenes 2016. aasta septembris eelmise aasta septembriga võrreldes püsivhindades 5%, teatab Statistikaamet. Teist kuud järjest näitas müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes stabiilset viieprotsendilist kasvu.

2016. aasta septembris oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 530,4 miljonit eurot.

Müügitulu posti või interneti teel kaupasid müüvates kauplustes oli augustis jooksevhindades 15,4 miljonit eurot, mis augustikuuga võrreldes langes 0.6%, kuid mullusega võrreldes kasvas 14%. 

screen-shot-2016-10-31-at-10-51-23Tabel 1. Tegevusalade jaekaubandus ja jaemüük posti või interneti teel müügitulu jooksevhindades, mõõtühik miljonit eurot.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 2015. aasta septembriga võrreldes püsivhindades  9%. Müügitulu suurenes enamikul tegevusaladel, vaid muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad), oli müügitulu väiksem kui eelmise aasta septembris. Enim suurenes müügitulu kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüük), kus müük kasvas aastaga viiendiku. Keskmisest enam suurenes müügitulu veel ka apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes (kasv 17%), posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes (kasv 13%) ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes (kasv 13%).

Toidukaupade kaupluste müügitulu, mis näitas augustis väikest langust, pöördus septembris taas tõusule ning kasvas eelmise aasta septembriga võrreldes 2%.

Mootorikütuse jaemüügi ettevõtete müügitulu jäi 2015. aasta septembriga võrreldes samale tasemele.

Võrreldes eelmise kuuga vähenes septembris jaekaubandusettevõtete müügitulu 6%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal suurenes müük aga eelmise kuuga võrreldes 1%. 2016. aasta üheksa kuuga (jaanuar–september) suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes 5%. 

Diagramm: Jaekaubandusettevõtete müügitulu mahuindeks ja selle trend

Statistikaamet läks 2016. aastast jaekaubandusstatistika kuu andmete avaldamisel täielikult üle Maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmetele ning lõpetas andmete kogumise küsimustikuga „Müügitulu“. Nii vähenes ettevõtjate aruandluskoormus ja Statistikaameti kulu andmete kogumisele ning suurenes administratiivandmete kasutamine. Andmeallika muutuse tõttu kajastab iga kuu ilmuv pressiteade „Jaekaubandus“ jaekaubandusettevõtete jaemüügi asemel jaekaubandusettevõtete müügitulu. Jaekaubandusettevõtete jaemüügi näitajat avaldab Statistikaamet edasi statistika andmebaasis kvartali ja aasta kohta. Statistikaamet avaldas kuu kokkuvõtte viie tööpäevaga.

Allikas: Statistikaamet

Tule E-kaubanduse Liidu ja Kaupmeeste Liidu ühisele jõulupeole!

$
0
0

restoran-gloria
Kallis E-kaubanduse Liidu liige!

Kutsume Sind E-kaubanduse Liidu ja Kaupmeeste Liidu ühisele jõulupeole, mis toimub neljapäeval, 1. detsembril kell 19:00-23:00 restoranis Gloria. Teeme meeleoluka õhtu, kus naudime peakokk Dimitri Demjanovi poolt valitud hõrgutisi suurepärases seltskonnas!


Jõuluõhtu menüü:

– FINNISH ARHIPELAGO UMAMI-TROUT BALIK / UMAMI – FORELLI BALÕKK

põhjamere forelli balõkk Tubri talu kitsejuust taluvõi värske salat ja rukkileib
– BORSZT with TARTE FLAMBE (wege) / SUUREPÄRANE BORSZT ( wege ) vürtsikas tarte flambé

– ROASTED DORADA / DORADA GRILL salsa mediterrannee / vahemere salsa

– QUAIL REMPLY – JARVEOTSA COUNTY / JARVEOTSA VUTT REMPLY beens selection and demy sauce, erinevad oad ja demy glaze sauce

– GREAT ESTONIAN CHEESE PLATE / HEAD EESTI JUUSTUD
butter bagett lingoberry jelly Andre farmi juustuvalik soolavõi bagett ja pohlazelee

– OLDFACION CHEESCAKE / VANAMOODNE KOHUPIIMAKOOK
red berryes couli punaste marjade couli vahukoor ja õuna püree

Rõõmsa meeleolu ja kauni õhtu jäärdvustab pildis fotograaf Marek Metslaid.

Asukoht: Restoran Gloria, aadressil Müürivahe 2, Tallinn.

Registreerimine:
Palume osavõtt registreerida hiljemalt 28. novembriks. 
Osalustasu E-kaubanduse Liidu liikmele on 39 €, mis sisaldab jõuluõhtusööki koos tervitusjoogi ja 2 pokaali veiniga.

REGISTREERI JÕULUPEOLE
 
Kui oled jõulupeole registreerunud, aga ei saa mingil põhjusel osaleda, anna palun sellest teada e-maili aadressil info@e-kaubanduseliit.ee hiljemalt 28. novembriks. Juhul, kui teatad hiljem või ei teavita meid oma mitteosalemisest, me osalustasu ei tagasta ning pärast registreerumist väljastatud arve kuulub tasumisele.

Riietus: isiklikku sarmi aitab rõhutada pidulik rõivavalik

Tule, et tähistada üheskoos edukat aastat kaubanduses ja vahetada häid mõtteid veel parema loomiseks!


Lisainfo: 

Signe Kõiv
E-kaubanduse Liit
info@e-kaubanduseliit.ee
5023 456


E-smaspäeval osaleb rekordarv veebipoode!

$
0
0

e-smaspaev_fb-sharepic
Täna toimub neljandat korda Eesti suurim e-ostlemise päev ehk E-smaspäev, kus erinevad veebipoed teevad klientidele ahvatlevaid hinnapakkumisi ja kostitavad tasuta tarnega.

E-smaspäeva eesmärk on pakkuda tarbijatele 24 tunni jooksul veebipoodides eriti häid soodustusi ja seeläbi suurendada Eesti e-poodide tuntust. Pakkumised on kuvatud 14. novembri südaööst 15. novembri südaööni. Tänases kampaanias osaleb rekordiliselt 160 e-poodi, nende seas nii tuntud tegijaid kui äsja uksed avanud e-poode.

E-smaspäeva idee autorid on Silver Hage ja Matthias Vutt ning esmakordselt toimus E-smaspäev 10. novembril 2014. aastal. „E-smaspäeval pakuvad väga paljud Eesti e-kauplejaid tarbijatele laialdaselt sooduspakkumisi ja tasuta transporti, mis muudavad e-ostlemise veelgi mugavamaks ja atraktiivsemaks,“ selgitas Hage.

2015. aasta novembris oli E-smaspäeval osalevate e-poodide hinnanguline päeva läbimüük kuni miljon eurot. Maksimaalne e-poe läbimüük oli E-smaspäeval üle 96 000 euro, müügikäibe mediaan oli 1091 eurot. E-smaspäev kasvatas oluliselt e-poodide külastatavust (mediaan +97% võrreldes nädal varasema esmaspäevaga), maksimaalne külastatavuse kasv oli +2000%. Läbi mobiilsete seadmete tuli keskmiselt 18% e-poodide kogukäibest.

E-kaubanduse Liidu juht Signe Kõiv rõõmustas, et kampaania on nii e-kauplejate kui tarbijate poolt hästi vastu võetud ja kogub üha enam populaarsust. “Külastajate hinnangul on tegemist hea algatusega, mis aitab avastada uusi kodumaiseid e-poode ning säästa nii hindadelt kui postikulult,” lisas Kõiv.

E-smaspäev toimub iga aasta novembrikuu teisel esmaspäeval. Kampaania keskkond asub aadressil www.e-smaspaev.ee, kust leiab infot kõigi osalevate e-poodide kohta. Kampaania korraldaja on Eesti E-kaubanduse Liit, mis ühendab enam kui 180 e-kauplejat ja teenusepakkujat. E-smaspäeva kampaania peatoetaja on Astri.ee, mis on Eesti suurima kaubanduskinnisvara arendaja, Astri Grupi, e-keskus, kust saab mugavalt mitmetelt eri müüjatelt ühe ostukorviga tooteid. DrinkExpert toetab kampaania nähtavust ja Zone.ee hoolitseb kampaanialehe tehnilise võimekuse eest.

Lisainfo:

Signe Kõiv
Eesti E-kaubanduse Liit
+372 5023 456
info@e-kaubanduseliit.ee
http://e-kaubanduseliit.ee

Tarbija, tunne oma kohustusi!

$
0
0

screen-shot-2016-11-24-at-11-30-33

Tarbijakaitseamet alustab 18. detsembrini kestva teavituskampaaniaga „Alati ei saa Tarbijakaitseamet sind aidata. Tunne oma kohustusi!“, mis erinevalt senistest on suunatud tarbijate õiguste asemel tema kohustustele, millele tihti ei pöörata tähelepanu. Amet lükkab ümber ka levinud väärarusaamu, mis sagedasti viivad hilisemate murede ja kaebusteni.

Tarbijakaitseameti viimased kampaaniad on keskendunud eeskätt tarbijate õiguste rõhutamisele ning ettevõtjate suunamisele eeskujulikule ja ausale kauplemisele. Sel korral toob amet esile tarbijate levinuimad eksiarvamused ning juhib tähelepanu ka tarbijate kohustustele.

„Paljud probleemid saavad alguse vähesest teadlikkusest või läbimõtlematult tehtud otsusest. Olukorda iseloomustab näiteks asjaolu, et tarbijad sageli esitavad avaldusi, millest on näha, et nad on hinnanud oma õigusi üle ega ole pööranud piisavalt tähelepanu oma kohustustele. Vaid ligikaudu kolmandik kõikidest kaebustest on selgelt põhjendatud,“ selgitas tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste. Oma roll on ka kauplejail, kes olles teadlikud tarbijate peamistest väärarusaamadest, oskaks juba müügitegevuse käigus neid teemasid ennetavalt käsitleda. 

Näiteks võivad vaidlused alata väärarusaamast, mil tarbija arvab, et tavapoodi on tal õigus ostetud ja defektita kaupa tagastada 14 päeva jooksul. Samuti arvatakse tihti, et defektse toote tagastamisel peab kaupleja kohe andma tagasi makstud raha ning esitatud pretensioonile peab kaupleja vastama kohe või hiljemalt paari päeva jooksul. See tegelikult ei ole nii. Defekti esmakordsel ilmnemisel on kauplejal õigus asja parandada ning pretensioonile vastamiseks on kauplejal aega 15 päeva.

Tarbijakaitseamet toob näiteid enamlevinud müütidest ja nõuannetest kampaania veebilehele www.ostatargalt.ee eesti keeles ja www.pokupaisumom.ee vene keeles, kus saab igaüks teha ka testi, et teada saada kui teadlik on ta tarbijaõiguste ja –kohustuste teemal. Igapäevaseid nõuandeid saavad tarbijad ka tarbijakaitseameti Facebooki lehelt www.facebook.com/Tarbijakaitseamet/.

Allikas: Tarbijakaitseamet

 

Lisainfo:

Hanna Turetski
Tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja
Tel: 53 308 076

Liidu pöördumine justiitsministrile seoses tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõuga

$
0
0

Pöördumine justiitsministrile seoses tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõuga

Lp minister Reinsalu

E-kaubanduse Liit on organsatsioon, mis koondab 182 liiget ning mille ülesandeks on edendada e-kaubanduse arengut Eestis. Pöördume Teie poole seoses tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõuga[1], mille kohaselt muudetakse tubakaseadust selliselt, et keelustatakse tubakatoodete ning nendega seonduvate toodete (sh e-sigarettide ja vedelike) riigisisene kaugmüük, mis sisuliselt tähendab tubakatoodete absoluutset müügikeeldu e-kaubanduses.

Eelnõu seletuskirja kohaselt on riigisisese kaugmüügi keelustamise eesmärk piirata interneti kaudu tubakatoodete ostmist alaealiste poolt ning:

  • kaugmüügi keeld võimaldab vähendada tubakatoodete kättesaadavust tarbijatele ning vähendab nõudlust, eelkõige kuna e-kaubandus on muutumas üha populaarsemaks;
  • kaugmüügi keeld piirab e-poodide veebilehtedel tooteinfo esitlemise sildi all tehtavat reklaami ja müügiedendust;
  • riigisisese kaugmüügi lubamine muudaks ebaefektiivseks piiriülese kaugmüügi keelu, sest kui tarbija ei saa tellida tubakatooteid ja seonduvaid tooteid Hiinast, aga saab neid tellida mõnest Tallinna jaekaupluse veebipoest, siis ei oma keeld tervisekaitse seisukohast erilist mõtet;
  • mitmed teised liikmesriigid samuti keelustavad riigisisese kaugmüügi.

Tänane turusituatsioon on selline, kus tavaliste tubakatoodete müük toimub peamiselt füüsilistes kauplustes, samas kui e-sigarettide turg toimib suures osas e-kaubanduses. Eelnõu kaugmüügi keeld mitte üksnes ei mõjuta e-sigarette pakkuvate ettevõtete ettevõtlusvabadust, vaid kõrvaldab nende ärimudeli täielikult. Seejuures on Sotsiaalministeerium varem märkinud, et vaid marginaalne osa inimestest kasutab tubakatoodete ostmiseks e-poode, mistõttu on kaugmüügi keelu mõju elanikkonnale väheoluline. See aga tähendab, et vähese mõjuga tulemuse saavutamiseks keelustatakse sisuliselt oluline osa e-sigarettide müügimudelist.

Selline tavapoodide ja e-kaubanduse ebavõrdne kohtlemine rikub võrdse kohtlemise printsiipi. Ebavõrdne kohtlemine saab olla lubatud ainult erandlikel ja põhjendatud kaalutlustel. Eelnõu seletuskirjast ei nähtu, kas ja millisel määral on antud põhiseaduslikku riivet analüüsitud ning kas eelnõuga valitud kaugmüügi piirang on proportsionaalne meede soovitud tulemuse saavutamiseks.

Siinjuures ei ole eelnõu koostamisel arvestatud asjaolu, et Eestis on e-kaubanduses kasutusel vanusekontrollimehhanism, nt alkoholi ja tubakatoodete ostmisel tuleb ostja tuvastada ID-kaardiga ning paki kättesaamisel SmartPOST teenuses tuleb samuti isikul end tuvastada ID-kaardiga. Samuti on võimalik vanust kontrollida kulleril, kes saadetise kohale viib. Vanusekontrolli kohaldavad näiteks eDrinks, Selver, Maxima ja teised alkoholi või tubakatooteid e-poes pakkuvad ettevõtted. Seega on juba täna olemas efektiivsed tehnilised viisid selleks, et e-kaubanduses piirata tubakatoodete kättesaadavust alaealistele.

Sotsiaalministeerium ei ole läbi viinud Eesti oludest lähtuvat mõjude hindamist. Eelnõus on viidatud uuringule, mille kohaselt 76,5% Ameerika Ühendriikide alaealisi omasid tänu kaugmüügile ligipääsu tubakatoodetele. Ameerika Ühendriikide õiguslik regulatsiooni, tehnilised meetmed ja elanikkonna struktuur erinevad oluliselt Eestist, mistõttu on antud uuringule tuginemine kohatu.

Eelnõu sätestab piiravatest meetmetest enimpiirava, mis juba iseenesest on põhiseadusvastane, kui sama tulemuse saaks saavutada ka vähempiirava meetmega (nt e-poodide vanusekontrolli tehnilised nõuded). Ka ükski teine Sotsiaalministeeriumi poolt toodud põhjendus riigisisese kaugmüügi keelamiseks ei kaalu üles e-kaubandusega tegelevate ettevõtte ettevõtlusvabaduse piiramist.

Eeltoodud põhjustel palume Justiitsministeeriumil mitte kooskõlastada Sotsiaalministeeriumi esitatud tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõud osas, mis puudutab tubakatoodete ja kaasnevate toodete riigisisese kaugmüügi keelustamist.

 

Lugupidamisega

Signe Kõiv
Juhatuse esimees
Eesti E-kaubanduse Liit

[1] Tubakaseaduse muutmise seadus

Alaealiste isikute vanuse tuvastamise nõue e-poest ostmisel ei ole mõistlik ega proportsionaalne

$
0
0

Justiitsministeeriumi eraõiguse talituse juhataja Indrek Niklus selgitas 28.112016 hommikul Terevisioonis, et alaealistega e-kaubanduse vahendusel tehtud tehingutel peab olema seadusliku esindaja nõusolek või hilisem heakskiit.

Vaata Terevisiooni saatelõiku

Kui selline nõusolek või heakskiit puudub, siis tehing ei kehti ja kõik, mis sellise lepingu alusel on üle antud, tuleb tagastada (kauplejal tuleb raha tagastada ka juhul, kui teenus või kaup on juba tarbitud). Sellise olukorra vältimiseks peaks kauba pakkuja selgeks tegema e-poest ostja vanuse ja keelduma müügilepingute sõlmimisest alla 18-aastaste isikutega. Ühe lahendusena pakuti ID-kaardi vahendusel isiku identifitseerimist.

E-kaubanduse Liit mõistab probleemi olemust ja nõustub, et alaealistega tehtud tehingud, mis toovad kaasa tsiviilkohustuse tekke (nt leppetrahv, järelmaks), on seadusliku esindaja nõusoleku ja hilisema heakskiiduta tühised. Samuti peab e-kaupleja veenduma ja kasutama kauba üleandmisel isikutuvastamist ning vanusekontrolli alaealistele keelatud kaupade puhul (nt tubakas, alkohol). 

Nõue, et iga e-poest tehtud ostu puhul tuleks ostja eelnevalt identifitseerida ja kontrollida vanus ning alla 18-aastaste isikutega vanemate nõusoleku või hilisema heakskiiduta tehinguid mitte sõlmida, on väga õigusteoreetiline ja ei ole praktikas rakendatav. Nii Euroopa Liidu kui Eesti huvi on piiriülese e-kaubanduse kasv, mille tarvis käib aktiivne digitaalse ühisturu loomine. Muuhulgas tekib e-kauplejal kohustus EL liikmesriikide kodanikele kaupasid/teenuseid müüa ning tarbijaid ei tohi diskrimineerida asukohapõhiselt. Kahjuks ei ole paljudel maailmakodanikel täna Eesti ID-kaarti, mistõttu piirab Justiitsministeeriumi soovitus oluliselt Eesti e-kauplejate eksportimise võimalusi. Puudub lahendus ostjate vanuse kontrolliks piiriüleste tehingute puhul.

Liit on seisukohal, et e-poest sooritatud ostude korral rakendub TsÜS § 11 lg 3, mille kohaselt piiratud teovõimega isiku tehtud tehing, mille see isik on teinud seadusliku esindaja eelneva nõusolekuta või hilisema heakskiiduta, kehtib, kui isik täitis tehingu vahenditega, mille andis talle selleks otstarbeks või vabaks kasutamiseks tema seaduslik esindaja või viimase nõusolekul kolmas isik. 

Nii piiriüleselt kui riigisiseses e-kaubanduses on tavaks küsida 100% ettemaksu enne kauba väljastamist. Kui ostja on kauba eest tasunud, loetakse müügileping sõlmituks ja väljastatakse tellimus. Enamike kaupade puhul kehtib 14-päevane taganemisõigus juhuks, kui osja soovib tehingust taganeda. 

Liit ei pea õigeks ega praktikas rakendatavaks soovitust, et iga e-poest sooritatud ostu puhul tuleb kasutaja isik ja vanus tuvastada. Samuti ei saa e-kauplejal lasuda tõendamiskohustus, kas alaealine kasutab oma valduses olevaid vahendeid sihtotstarbeliselt või vanema nõusolekul. Vanemad peavad lapse varahooldusõigust teostades ilmutama samasugust hoolt, nagu nad tavaliselt rakendavad oma asjades. Vanemal on võimalik jälgida ja piirata alaealise internetikasutust, reguleerida internetist sooritatud tehingute maksumuse limiiti, selgitada e-kaubanduse kasutust ja ekslikult sooritatud tellimused tagastada 14 päeva jooksul arvates tellimuse kättesaamisest.

Arutelu algatus ja allikas: Terevisioon

Signe Kõiv
Juhatuse esimees
Eesti E-kaubanduse Liit
info@e-kaubanduseliit.ee
+372 5023456

Hommikuseminar “E-kaubanduse laiendamine välisturgudele”►08.12.2016

$
0
0

e-kaubanduse-laiendamine-uutele-turgudele-b2c-eksport-3

Laienda oma e-poe tegevust välisriikidesse kiirelt ja valutult! Iga ettevõtte suurimaks eesmärgiks on kasvada ja suurendada müügi- ning kasuminumbreid. 
Oled oodatud neljapäeval, 8. detsembril hommikuseminarile: “E-kaubanduse laiendamine välisturgudele.”

Aeg: 08. detsember kell 09:00 – 12:30
Koht: Tallink Spa & Conference Hotel, II korrus, ruum Galaxy 2
Parkimine: kõige soodsam parkimine on Merekeskuse parklas 3,20 €/ööpäev (EuroPark EP12)

Hommikuseminari ajakava:

  • 8:30 Kogunemine
  • 9:00 Kuidas õnnestuda välisturgudel?
              Max Riis Christensen, MakesYouLocal (ingl. keeles)
             
    – 5 faasi edukaks lansseerimiseks välisturgudel
              – mis raskused ettevõtteid ees ootavad ja kuidas neid vältida
              – milliseid välisturgusid kaaluda

  • 09:30 Laienemine uutele turgudele
               Donatas Gudelis, MakesYouLocal (ingl. keeles)
               
    – kuidas oma e-pood välisturgude jaoks ette valmistada
               – e-kaubanduse logistilised lahendused välisturgudel
               – kuidas oma e-poega kohalikuks kangelaseks saada välisturul

  • 10:00 Kohvipaus
  • 10:30 Uued dimensioonid e-kaubanduse analüütikas ja personaliseerimises
              Arturs Lukasevics, Gemius (ingl. keeles)

  • 11:30 Kuidas alustada oma toodete müümist Amazonis
              Alvar Räägel ja Martin Absalon (eesti keeles)
             – kui suurt turgu hoiab globaalne e-kaubanduse liider Amazon?
             – meie kogemus Amazoniga. Esimese tegevusaasta jooksul üle $600 000
             käivet.
             – kuidas alustada ja mida arvestada täna oma toodete müümisel Amazonis.
  • 12:30 Seminari lõpp

Palume osalemine registreerida hiljemalt teisipäeval, 06. detsembril.

Seminaril osalemine on tasuta, kohtade arv on piiratud 50-le kiiremale.

REGISTREERI OSAVÕTT SIIN (PLEASE REGISTER HERE)

Lisainfo: Signe Kõiv, mobiil: 5023 456, e-mail: info@e-kaubanduseliit.ee

Osalejad:

1 Aleksei Semjenov   Viva Elektronika
2 Sigrit Tiits Eesti Post AS
3 Gert Pagel EveryPay AS
4 Külli Koort Baltika AS
5 Arne Randmaaa MurMur Spa OÜ
6 Olari Vokk Almaremed OÜ
7 Pille Kruuk Perfect Home
8 Robert Kasch Relika OÜ
9 Marten Maamägi Relika OÜ
10 Karina Majuri Relika OÜ 
11 Tanel Raud  Interbauen OÜ 
12 Andres SeeSee 
13 Oliver Sõgel Greenbrown OÜ 
14  Eve Rebane  Greenbrown OÜ 
15 Andres Sirel AS Rekato 
16 Imre Luht FittSmile OÜ 
17 Maria Štšukina Lib OÜ 
18 Sven-Erik Veimer Tallink Duty Free AS 
19 Rasmus Uusküla  Davai Vinci Food OÜ 
20 Erki  Sippe Reklaamkink OÜ 
21 Kersti Hendrikson  Wooden Lifestyle OÜ 
22  Karin Telling OÜ Rosena DK 
23 Peep Kuld On24 AS 
24 Henrik Hald Candeo Stones OÜ 
25  Age Antsu  Candeo Stones OÜ
26 Anton Sokolov E-Maxima Eesti 
27 Tiina Tisler  Beauty Pro OÜ 
28 Vahur Afanasjev Sangar AS 
29  Indrek Nurk  Elektrowerk OÜ 
30  Andrei Bogatš  Aristo OÜ 
31  Gerda Dontsov-Kenk   OÜ Collier 
32 Katrin Dormidontov Pack Holding OÜ 
33  Albert Varkki   Von Baer OÜ 
34 Gunnar Obolenski Selver AS 
35 Andreas Kirss Tallinna Kaubamaja Grupp AS 
36 Grete Allik AS Decora 
37 Madis Jauk Evelily OÜ 
38  Svetlana Zelentsova Vital Energy Gourmet 
39 Eneli Õigus Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus OÜ 
40  Silver Ader Dreamgrow Digital OÜ 
41  Mihkel Randmaa  Nordgrip OÜ 
42 Maido Mõttus DHCP OÜ 
43 Keith  123 Invest OÜ 
44 Priit Paal Home Solutions 
45  Jörgen Vaikjärv AS Vunder 
46  Tõnis Tasane Fauna MTÜ 
Viewing all 238 articles
Browse latest View live